« Kolovoz 2018 »

Provođenje dodatnih ispita i provjera održati će se 23.8. u 9 sati, a provođenje dodatnih testova i provjera za učenike s teškoćama održati će se 20.8. u 10 sati.

Upisi u određene obrazovne programe održati će se 31.8. od 8 do 12 sati.  Ne zaboravite ponijeti dokumente koji su uvjet upisa i upisnicu!!

Rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima

Uz pomoć građevinskih strojeva kao što su dozer, skrejper, utovarivač, grejder, rovokopač i različite vrste bagera rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima izvodi radove na gradilištima visokogradnje i niskogradnje.

Osim za rukovanje osposobljen je i za održavanje, čišćenje, podešavanje te podmazivanje strojeva. Najčešći radovi koje izvodi su zemljani radovi temeljnog radnog sadržaja: iskapanje materijala u tlu, premještanje ili prevoženje iskopanog materijala, planiranje terena, čišćenje kanala i vodotoka te nabijanje materijala. Radovi se mogu obavljati na površini tla, pod zemljom i u vodi.

Učenici koji se obrazuju za ovo zanimanje sudjeluju na državnim i školskim natjecanjima gdje ostvaruju zavidne rezultate.

Praksu obavljaju u građevinskim fi rmama ili poduzećima u kojima stječu dragocjeno iskustvo i znanje potrebno za napredovanje i usavršavanje.

Ovo zanimanje pruža široku mogućnost zapošljavanja.

Posao je dinamičan, zanimljiv i izazovan.

Zapošljava se u građevinskim i komunalnim poduzećima, a mogu osnovati i vlastiti obrt.