« Srpanj 2018 »

Upisi u Mješovitoj industrijsko-obrtničkoj školi održati će se 18. i 19. 7., od 8 do 15 sati. Molimo da uz upisnicu ponesete i sve ostale potrebne dokumente. Veselimo se susretu s Vama!

Pediker - JMO

Pediker je stručna osoba koja se bavi kozmetičkom njegom stopala i noktima na stopalu.

Posao pedikera usmjeren je na njegu i odstranjivanje hiperkeratoza (zadebljana koža, žulj, kurje oko).

Pritom se koristi potrebnim priborom, alatom, preparatima i aparatima - različitim vrstama rašpica, koristi credo, skalpel, škare, kliješta, tonike, kreme za masažu stopala, biljne kupke, mikromotor.

Osim pedikure program obuhvaća manikuru, kozmetičku njegu ruku i noktiju na rukama koristeći pri tretmanu potreban pribor, alat, preparate i aparate.

U programu učenice savladavaju postupke ugradnje tipsi, geliranje, lakiranje, trajni lak, nail art (oslikavanje noktiju), njegu nokatne ploče, masažu šake i ruku.

U programu se osim pedikure i manikure uče postupci depilacije i masaže tijela.

Nakon završetka trogodišnjeg programa u zanimanju pediker učenice su osposobljene kvalitetno raditi posao pedikure, manikure, depilacije i masaže tijela.

Nakon završetka školovanja mogućnost zaposlenja je u salonima za njegu i uljepšavanje tijela.

Nakon dvije godine staža u salonima naše učenice polažu majstorski ispit kao krunu zanimanja i samostalno otvaraju svoje salone.