« Studeni 2018 »

Pekar - JMO

Kruh je osnovna živežna namirnica, a njegova proizvodnja stara je kao i povijest čovječanstva. Proizvodnja kruha ne poznaje granice i tko savlada to umijeće moći će ga primjenjivati u svim krajevima svijeta.

Tradicija školovanja pekara u našoj školi stara je 25 godina. Kroz tri godine školovanja učenici svladavaju osnove proizvodnje različitih vrsta kruha, peciva, tjestenine, proizvoda od dizanog, prhkog i lisnatog tijesta te ostalih pekarskih proizvoda. Znanje i vještinu stječu kroz teorijsku i praktičnu nastavu.

Praktična nastava odvija se u licenciranim industrijskim i obrtničkim pekarama u Karlovcu, Ogulinu, Slunju, Ozlju, Jastrebarskom. Dio prakse odvija se u opremljenom školskom praktikumu uz stručno vodstvo naših profesora.

Svake godine naši učenici pekari sudjeluju na državnom natjecanju u pekarstvu gdje osvajaju zapažene rezultate.

Nakon završene škole mogućnost zaposlenja je u pekarama, trgovačkim centrima na odjelu kruha i peciva, pekarskim trgovinama, hotelima i restoranima, kao i kod proizvođača i distributera pekarskih sirovina.

Dobar pekar je traženo zanimanje.

Uvjet za upis je liječnička svjedodžba medicine rada i ovjeren ugovor o naukovanju. Nakon završene škole i polaganja pomoćničkog i majstorskog ispita postoji mogućnost otvaranja vlastitog obrta.