« Kolovoz 2018 »

Provođenje dodatnih ispita i provjera održati će se 23.8. u 9 sati, a provođenje dodatnih testova i provjera za učenike s teškoćama održati će se 20.8. u 10 sati.

Upisi u određene obrazovne programe održati će se 31.8. od 8 do 12 sati.  Ne zaboravite ponijeti dokumente koji su uvjet upisa i upisnicu!!

Fotograf - JMO

Fotograf pruža usluge fotografi ranja studijskih portreta, krajolika, arhitekture, snimanja reportažne i reklamne fotografije te raznih manifestacija i događaja poput modnih revija, vjenčanja, krstitki, prve pričesti i slično. Odgojno-obrazovni program za zanimanje fotograf sastoji se od općeobrazovnoga dijela i strukovnoga dijela (program naukovanja).

Tijekom obrazovanja osposobljavamo učenike za efikasno, stručno i kreativno obavljanje poslova u sklopu fotografskog zanimanja i pripremamo ih za usavršavanje u struci.

Učenici će poznavati sigurnu i pravilnu uporabu sredstava za rad te ovladati principima zaštite na radu. Bitno je poštivati sigurnosne propise i razvijati ekološku svijest.

Stječu osnovna znanja o povijesti i razvoju fotografije kroz stručne predmete poput fotografije, digitalne fotografije i tehnike snimanja. Uče se koristiti fotoaparatima, rasvjetom i strojevima za izradu fotografije.

Savladavaju osnovne vještine i znanja o prijenosu, pohrani i obradi digitalnih fotografija u programu za uređivanje fotografija.

Stječu potrebno znanje za korištenje digitalnog fotoaparata, računala, skenera i printera kao i osnovna znanja iz kinematografije i videa.

Učenike se potiče razvijati estetske kriterije i profesionalnu etiku te kako koristiti stručnu literaturu te se razvija samostalnost, ustrajnost, korektnost, inovativnost i odgovornost u radu.

U sklopu obrazovanja sudjeluju i u raznim aktivnostima poput:

- posjeti fotografskim izložbama
- posjeti kulturnim, sportskim i društvenim događajima u gradu Karlovcu
- sudjelovanje na fotografskim natječajima
- terenska nastava (npr. fotografi ranje arhitekture, noćne snimake, reportaže i slično)
- sudjelovanje u raznim događajima poput modnih revija i biranja miss

Trajanje obrazovanja: 3 godine.