Međunarodna izložba inovacija ARCA 2012.
Autor: Administrator , 12. 10. 2012.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu se od 10. do 13. listopada održava Međunarodna izložba inovacija ARCA 2012 u sklopu koje će se održati 3. konferencija INOVACIJAMA DO KONKURENTNOSTI, a povodom 55. obljetnice organiziranog inovatorstva u Republici Hrvatskoj, a u okrilju Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Na sajmu se predstavljaju primjenljive i korisne inovacije iz Hrvatske i svijeta. Očekuje se  značajan broj inovacija koje su rezultat hrvatskog stvaralaštva pojedinaca i timova u tvrtkama, akademskoj zajednici i javnim institutima. Posebno su nam važne inovacije koje su rezultat znanja i inventivnosti mladih iz obrazovnog sustava koji su temelj budućeg gospodarskog razvoja Hrvatske.

Promocija inovacija i inovatorstva putem međunarodnih izložbi i tematske konferencije bitno pridonosi razvoju inovacijske kulture u tvrtkama i predstavljaju potporu u animiranju zaposlenika za kreativno razmišljanje i stvaranje inovativnih proizvoda i procesa.

Na izložbi svoj nagrađeni rad predstavlja  naš bivši učenik Matija Kovač,  završni rad pod nazivom Idejni projekt grednog mosta.

Samom otvorenju izložbe sudjelovao je i 2.g razred građevinskih tehničara. Pa sko vas put navede prema Zagrebu navratite do Nacionalne i sveučilišne knjižnice.

Prof.Ivana Jurić, dipl.ing.arh.