OPREMLJENE NOVA INFORMATIČKA UČIONICA I CRTAONICA U MIOŠ-u
Autor: Administrator , 25. 1. 2010.

Tijekom ove godine u planu je opremiti najnovijom opremom sve postojeće školske praktikume i osposobiti za rad potpuno novi mesarski praktikum.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa dodijelilo je tijekom ove godine MIOŠ-u računalnu opremu u vrijednosti oko 170 000 kuna. Opremu čine 16 računala «tanki klijent», jedno učeničko računalo, jedan poslužitelj i mrežni komplet, interaktivna ploča, dva projektora i jedan printer.

Škola je napravila sve pripremne radove za ugradnju potrebne opreme u vrijednosti 40 000 kuna, a novac je osiguralo Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva.

Novom opremom stvoreni su još kvalitetniji uvjeti, osposobljena druga informatička učionica i osuvremenjena crtaonica za rad učenika i nastavnika.

Učionica će posebno imati značaj za školovanje učenika koji polaze program građevinarskih tehničara, a u perspektivi i arhitektonskih tehničara, ukoliko škola dobije od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta pozitivno rješenje o njihovom upisu u sljedećoj školskoj godini.