OSNIVAČKA SKUPŠTINA UČENIČKE ZADRUGE MIOŠ-a
Autor: Administrator , 25. 1. 2010.

U prostoru MIOŠ-a održana je 02. prosinca 2009. godine osnivačka skupština učeničke zadruge.

Rad Učeničke zadruge u početku će biti ustrojen kroz 7 učeničkih sekcija: keramičarske, soboslikarske, pekarske, mesarske, frizerske, cvjećarske i novinarske.

Tako će uskoro, četiri formirane sekcije: frizerska, keramičarska, soboslikarska i pekarska staviti svoje proizvode i usluge na raspolaganje građanima, djelatnicima škole i samim učenicima.

Korisnici usluga i proizvoda učeničke zadruge MIOŠ-a mogu očekivati kvalitetu i povoljne cijene.

Frizerski salon, soboslikarska sekcija i keramičarska sekcija biti će na usluzi građanima od prvog veljače.

Zadruga trenutačno broji 108 članova, od čega 90 učenika, 16 nastavnika i 2 vanjska člana.

Skupština je prihvatila odluku Školskog odbora o osnivanju Zadruge, proglasila svoj osnutak i početak rada te usvojila pravila djelovanja u tekućoj školskoj godini. Učenička zadruga MIOŠ-a bit će dobrovoljna interesna organizacija svih učenika škole. Pridonosit će postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih svrha škole, kao oblik izvannastavne aktivnosti i dio godišnjeg programa škole.

Sadržajno će obuhvatiti svaku proizvodnu i uslužnu djelatnost koju sekcije mogu obaviti, a rezultati rada učenika i nastavnika moći će se staviti u promet i komercijalizirati.

Svaka sekcija imat će stručno vodstvo – mentorstvo nastavnika i stručnih učitelja škole. Zadruga će učenicima škole ponuditi atraktivan program koji će privući njihovu pozornost i ponuditi im sadržaje za kreativno i korisno provođenje slobodnog vremena. Također, učenici će i sami planirati, izvoditi i vrednovati svoj rad i tako doprinositi unapređenju cjelokupnog rada Zadruge i škole, razvijati osjećaj pripadnosti školi, ali i preuzeti odgovornost za to kako predstavljaju školu u javnosti.