NIŠTA OD PRESELJENJA MIOŠ-a - OSTAJEMO NA ISTOJ ADRESI
Autor: Administrator , 12. 2. 2009.

Dobra vijest! Ništa od preseljenja u Prirodoslovnu školu. Naša škola  sa 395 učenika i 53 zaposlenih ostaje u prostoru u Domobranskoj ulici.

"Drago mi je što su odgovorni u Gradu i Županiji prepoznali ovaj problem i pokušavaju naći što stručnije i pravednije rješenje i za učenike i za djelatnike MIOŠ-a. Imam puno povjerenja u mjerodavne gradske i županijske službe, koje će uzeti u obzir sve kriterije, sa svih aspekata sagledati problem i na objektivan način donijeti odluku koja će zadovoljiti potrebe i interese svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa u našoj školi." izjavio je naš ravnatelj Robert Polović za "Večernji list".

Isto tako je ravnatelj naglasio da smo jedina županija koja sudjeluje u program Leonardo EU za strukovno obrazovanje, u sklopu kojeg će tri učenika i profesor otići na stručno putovanje u Englesku.

Također je rekao da smo jedinstveni po tome što školujemo učenike s teškoćama u razvoju i da imamo najveći broj deficitarnih zanimanja teda postižemo zapažene rezultate na državnim natjecanjima, te se velik broj naših učenika koji se školuju za građevinske tehničare upisuje na fakultete.

Naglasio je i činjenicu da nudimo čak 34 četverogodišnja i trogodišnja programa iz graditeljstva, prehrane, osobnih i ostalih usluga, za one s teškoćama u razvoju, stjecanje srednje stručne spreme, kao i obrazovanje odraslih.