CAD HRVATSKA 2015
Autor: Slavica Rade, 11. 3. 2015.

2. Međuškolsko natjecanje graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u crtanju u CAD–programima, 11. 03. 2015.

Drugu godinu za redom organiziramo natjecanje u poznavanju programa CAD za crtanje. Nakon uspješno održanih školskih razina natjecanja, došli smo do razine međuškolskog natjecanja. Natjecanju je ukupno pristupilo 10 škola: Graditeljsko-geodetska tehnička škola Split, Strukovna škola Sisak, Srednja škola Bedekovčina, Graditeljska tehnička škola Zagreb, Geodetska  tehnička škola Zagreb, Graditeljska škola Čakovec, Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, po prvi put Tehnička škola Šibenik i Obrtnička tehnička škola Dubrovnik, te domaćin Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac. Svaka škola je došla sa dvoje učenika,  ukupno je natjecanju pristupilo ukupno 20 učenika.

Rezultati su sljedeći:

1. mjesto – Frane Vučenović , Tehnička škola Šibenik

2. mjesto – Matea Akrap, Graditeljsko-geodetska tehnička škola Split

3. mjesto – Antonio Jalušić, Graditeljska škola Čakovec

Hvala svima na dolasku, na trudu, spremnosti za rad i interesu koji su pokazali za ovu disciplinu. Posebno hvala svima onima koji su pomogli ovo natjecanje svojim vremenom koje su dali na raspolaganje te sponzoru koi je pomogao je nagradio prva tri mjesta – Comel. Ovo je disciplina koja pokazuje znanje i vještine crtanja u CAD-programima među tri različita zanimanja - arhitektonskim, građevinskim i geodetskim tehničarima. Naša sljedeća stepenica u ovoj školskoj godini, za prvi tri osvojena mjesta  je međudržavno natjecanje u Novom Mestu, 21. svibnja 2015. godine.

Veselimo se nastavku ovog natjecanja u godinama koje dolaze, na drugim lokacijama, možda čak i u Dubrovniku.

Ivana Jurić,dipl.ing.arh.

rjesenje_meduskolsko_2015.pdf (178.14 KB)