Predstavili autohtone vrste voća, povrća i proizvoda svoga kraja
Autor: Administrator , 24. 11. 2008.

Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac i Osnovna škola Draganići predstavljala je Karlovačku županiju na državnoj smotri Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, održanoj u Malom Lošinju.

Tu manifestaciju na kojoj se okupilo više od dvije tisuće učenika i njihovih mentora, oganizirali su Udruga Lijepa Naša, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta te Agencija za odgoj i obrazovanje.

Karlovački MIOŠ predstavljale su učenice Ivana Vrbanić, Nikolina Puškarić i Olivera Žabčić, zajedno s prof. Snježanom Erdeljac i ravnateljem Robertom Polovićem.

Predstavili su različite vrste kruha, kolače, kekse, licitarske proizvode i druge prehrambene artikle koje su sve podijelili brojnim okupljenim posjetiteljima.

Kako ističe ravnatelj MIOŠ-a Robert Polović, osnovni je cilj te smotre  njegovanje ekološke tradicije i običaja, a vezano uz stare načine pripreme kruha drugih pekarskih proizvoda.

Drugi cilj je ukazati na biološku raznolikost hrvatskih županija i regija i upoznati učenike i građane s autohtonim vrstama voća, povrća i proizvoda u pojedinim dijelovima Hrvatske.

Isto tako zadaća je upozoriti na važnu razliku između ekološki zdrave i genetski modificirane hrane.