Učenici dobili nagrade izdavačke kuće
Autor: Administrator , 16. 10. 2013.

Uz sva pomagala moderne tehnologije i bogatstvo materijala koje danas imamo na raspolaganju, u nastavi je  teško stvoriti autentične situacije za uporabu stranog jezika. Stoga usvajanje vještina vezanih uz strani jezik u redovnom školskom programu  nije jednostavno za većinu učenika i prečesto se veže uz suhoparno proučavanje jezika, pamćenje riječi i jezičnih oblika. Međutim, kreativno pisanje pruža mogućnost originalnog izričaja i daje učenicima priliku pronalaženja svoga ''glasa'' u mediju stranog jezika.

Upravo to učinili su Karlo Karać i Leon Vit, učenici škole MIOŠ. U sklopu nastave engleskog jezika, pozvani da napišu svoju verziju priče o bogatstvu i važnosti novca, napisali su tako dobre priče da je njihova profesorica, Dragana Bolješić-Knežević, bila oduševljena i poslala ih  izdavačkoj kući u čijem su se udžbeniku nalazili tekstovi na istu temu. Bez želje za promocijom ove kuće, navodimo da se radi o izdavaču Longman-Pearson. Učeničko postignuće prepoznato je i nagrađeni su rječnicima i šalicama, kao što se vidi na fotografiji. Radi se o englesko-engleskim rječnicima koje učenici do sada nisu imali priliku koristiti. Jako su radosni i ponosni na svoj uspjeh te na ovako odlične nagrade i ovim putem zahvaljuju izdavaču.

Kao škola koja osposobljava učenike za konkretna zanimanja, ponosni smo uspjehom svojih učenika u domeni općeobrazovnih predmeta i s radošću dijelimo ovu novost kojom želimo prije svega promovirati važnost učenja stranih jezika i mogućnosti koje se tim učenjem otvaraju.

Dragana Bolješić-Knežević, prof.