Autor: Administrator , 13. 12. 2012.

Mapping VET Education Policies and Practices for Social Inclusion and Social Cohesion: the role of VET in promoting employment, equity, social cohesion and active citizenship in Western Balkans, Turkey (WBT) and Israel

U tijeku je provedba međunarodnog istraživačkog projekta Mapiranje politika i praksi socijalne inkluzije i socijalne kohezije u strukovnom obrazovanju. Radi se o projektu kojem je cilj istražiti na koji način i u kojoj mjeri postojeći sustav strukovnog obrazovanja (posebice trogodišnji) omogućuje društvenu integraciju učenika strukovnih škola kroz tržište rada i njihovu uključenost u život zajednice, odnosno kako sustav strukovnog obrazovanja adresira rizike socijalne isključenosti i kako bi to sve mogao činiti. Nositelj ovog projekta je European Training Foundation (ETF), istraživanje koordinira London School of Economics and Political Science (LSE).

Naša  škola se nalazi među tri odabrane škole u Hrvatskoj u kojima se provodi istraživanje.

Projekat ima potporu Ministarstva znanosti, obrazovanje i sporta. U projekat su uključeni učenici, nastavnici, roditelji, poslodavci, Hrvatska obrtnička komora i Hrvatski zavod za zapošljavanje.