FILMSKI FESTIVAL - mladi za jesen u gradu
Autor: Administrator , 26. 10. 2011.

Od 7. do 10. rujna 2011. učenici 1. b i 1. h razreda naše škole posjetili su „Four River Film Festival“ i „Filmsku reviju mladeži“ u sklopu nastave iz hrvatskog jezika. Učenici su tijekom projekcija imali zadatak ocjenjivati kratkometražne filmove, a tako su dali svoj doprinos proglašenju najboljeg filma prema mišljenju publike.

FOTO GALERIJA "FOUR RIVER FILM FESTIVAL"http://ss-mjesovita-industrijsko-obrtnicka-ka.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=5

Učenici 1. h razreda (Laura Đuranec, Adriana Žgela, Vladimir Malović, Ivan Gračan i Josip Petrunić) boje su naše škole branili u nagradnoj igri „CEDEVITA GO“. Njihov je zadatak bio skupiti dijelove filmske sekvence antologijskog filma na pet lokacija u gradu i potom ih zajedno s montažerom spojiti u prvotnu filmsku sekvencu. Tim iz 1. h razreda ostvario je uspješan rezultat i time osvojio utješnu nagradu „CEDEVITA GO“.

Nakon sudjelovanja na „Four River Film Festivalu“ i „Filmskoj Reviji Mladeži“, naši su učenici pokazali da se rado odazivaju i ostalim događanjima u Karlovcu. Od 14. do 16. listopada učenici 1. b razreda sudjelovali su na festivalu kreativnosti mladih „Mladi za jesen u gradu“. Naši su učenici u sklopu tog Festivala sudjelovali u fotografskom natjecanju „Utrkom do razglednice“, a koliko su uspješni bili pokazuje drugo mjesto koje je na tom natjecanju osvojio Zdravko Resanović iz 1. b razreda. Vrlo su vrijedne bile i njegove kolegice, Hana Kljajić i Karolina Vidović, koje su uz učenike iz Gimnazije Karlovac i Ekonomsko-turističke škole volontirale na Festivalu. Naša se škola na Festivalu predstavila umjetničkim radovima koji tijekom školske godine nastaju pod vodstvom profesora Igora Cikuše. Usto, naša je škola cijeloj priči dala mali doprinos posudbom školskih stolica koje su bile potrebne za održavanje radionica u sklopu Festivala.

Čestitke timu „CEDEVITA GO“, volonterkama, Zdravku te profesoru Cikuši i njegovim učenicima!