U SPOMEN PROFESORU ŽELJKU KOKOTOVIĆU
Autor: Administrator , 6. 9. 2011.

U SPOMEN                                            Željko Kokotović

1961.-2011.

Dana 29. kolovoza, iznenadno i prerano u pedeset i prvoj godini života zauvijek nas je napustio profesor Željko Kokotović, djelatnik Mješovite industrijsko-obrtničke škole Karlovac.

Rođen je 11. lipnja 1961. u Karlovcu gdje je završio osnovnu školu te također i Gimnaziju. U Zagrebu je upisao Građevinski fakultet kojeg uspješno završava 1989. godine. Iste godine Željko Kokotović se zapošljava u Mješovito industrijsko-obrtničkoj školi Karlovac kojoj ostaje vjeran sve do prerane smrti 2011.

Školski odbor MIOŠ-a još 1993. godine o Željku Kokotoviću iskreno govori kao o osobi koja je posve predana radu, te profesorski poziv ne shvaća kao usputnu stanicu. U tom dokumentu također stoji da je Željko zavolio svoj posao, ostao mu vjeran unatoč brojnim ponudama koje je dobivao izvan škole. Posebno je važnu ulogu odigrao tijekom Domovinskog rata kada je aktivno sudjelovao u redovima Hrvatske vojske. Ni tada nije zapostavio rad u školi, štoviše, uspijevao je u potpunosti realizirati nastavu, surađivati s učenicima, ali i poduzećima i obrtnicima kod kojih su učenici obavljali praktičnu nastavu.

Sve je to bile važne kvalifikacije koje su odnijele prevagu 1993. godine kada ga Školski odbor i tadašnji Zbor škole prihvaća kao novog ravnatelja. Ravnateljsku dužnost obavljao je ukupno petnaest godina, do 2008. godine. U tom je vremenskom periodu Željko Kokotović ostavio značajan trag u razvoju škole, te doprinio da Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac postane prepoznatljiv srednjoškolski centar u Karlovcu, županiji, ali i na državnoj razini.

Zadnje tri godine provedene u toj školi Željko se opet vratio u neposrednu nastavu, među učenike koji su upisali obrtnička i industrijska zanimanja. Taj je posao, kao i na početku vlastite profesorske karijere, obavljao kvalitetno i profesionalno.

Djelatnici Mješovito industrijsko-obrtničke škole Karlovac Željka Kokotovića će pamtiti kao dragog prijatelja i vrijednog kolegu, ali i osobu koja je u svakom trenutku pokazivala vedrinu, duhovitost i neposrednost. Bio je čovjek pun empatije, razumijevanja, kolegijalnosti i ljudskosti. Čuvat ćemo uspomenu na njega, a rezultati njegovog rada ostat će trajno utkani u temelje škole.