ODOBRENI NOVI PROJEKTI
Autor: Administrator , 6. 6. 2011.

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je 27. 05. u sklopu programa EU za cjeloživotno učenje iznos od 29 200 Eura za tri projekta vezana uz potprogram Leonardo da Vinci namijenjen stručnom usavršavanju učenika i profesora naše škole.

Projekti su vezani uz odlazak 8 učenika naše škole u zanimanju građevinarski tehničar u pratnji dvaju profesora u Beč i Rim. Radit će u suradnji s tamošnjim učenicima i profesorima srodnih strukovnih škola na projektima niskoenergetskih kuća i očuvanja graditeljskog nasljeđa.

U Rimini, također u Italiju, ići će učenice u zanimanjima – frizer, pediker i kozmetičar na konkretno obavljanje stručne prakse, a u pratnji jedne profesorice.

Sve mobilnosti su dvotjedne i obavit će se tijekom sljedećih godinu dana.

Ovo je peti uzastopni projekt odobren od strane Agencije za mobilnost u posljednje dvije godine, a niti jedan do sada nije odbijen, što dovoljno govori o tome koliko profesorica engleskog jezika Dragana Bolješić Knežević kvalitetno radi na njima, u suradnji s profesorima naše škole.

Do sad je u sklopu potprograma Leonardo da Vinci iz fonda EU namijenjenog u svrhu stručnih posjeta, seminara, usavršavanja i obavljanja stručne prekse učenika i profesora, povučeno skoro 70 000 Eura.