Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 14. 10. 2010.

Naša je škola  sudjelovala na smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“ koja se održala 10.10 2010. u Koprivnici. Na smotru  su išli učenici 3. c razreda, Nikolina Grahek, Tomislav Ivšić i Filip Polović uz vodstvo mentora prof. Jasmine Košutić i uz pratnju prof. Marka Samardžije koji je vozio kombi.

Okupili smo se u subotu 9. 10. 2010. u 12, 30 pred školom nakon čega smo sve stvari koje smo pripremili za smotru (kruh, kolače, različite plodove zemlje) ukrcali u kombi. U 13 : 00 sati smo krenuli na put, tj, u Koprivnicu na smotru. U popodnevnim satima smo stigli u Koprivnicu te se smjestili u hotelu Podravina.

Prije večere smo se šetali Koprivnicom te posjetili Muzej prehrane gdje smo vidjeli lijepe eksponate oruđa koje se koristilo u proizvodnji hrane u prošlosti i starih strojeva te ambalaže proizvoda tvornice Podravka.

Nedjelja je započela radno. Ustali smo se u 5,30 te doručkovali. Nakon toga smo obukli narodne nošnje. Nikolina je nosila nošnju iz Draganića koja je vrlo bogata i komplicirana za obući. Tomislav je imao vrlo lijepu nošnju iz Duge Rese, a prof. Košutić je imala lijepu ogulinsku nošnju.

U 7 sati smo krenuli na uređenje našeg izložbenog prostora na Zrinskom  trgu. Naš smo štand predstavili s našim pekarskim proizvodima koji su pripravljeni u školi, ali i sa drugim proizvodima koje smo pripremili kod kuće i plodovima zemlje. Mislimo da je naš štand bio bogat i lijepo uređen što smo i fotografirali. U 10 sati je smotra otvorena uz prigodne pozdrave. Slijedilo je razgledavanje, a nakon toga i svečana sveta misa. Poslije mise građani Koprivnice kušali su naše proizvode i vrlo brzo je štand bio ispražnjen što nas je jako razveselilo. Na taj način su nam pokazali da su naši pekarski proizvodi, kolači i sve ostalo bili izvrsni.

Slijedio je ručak i povratak iz Koprivnice u Karlovac. U Karlovac smo stigli oko 16 sati, a ono malo stvari koje smo zadržali vratili smo u školu kako bismo pripremili našu internu izložbu. Nakon toga smo se razišli kućama.

Mislimo  da je smotra „Dana kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“ bila vrlo uspješna i d asu naši učenici Nikolina, Tomislav i Filip zajedno s prof. Košutić, prof. Samardžijom uspješno predstavili našu školu i našu Karlovačku županiju.