« Srpanj 2018 »

Upisi u Mješovitoj industrijsko-obrtničkoj školi održati će se 18. i 19. 7., od 8 do 15 sati. Molimo da uz upisnicu ponesete i sve ostale potrebne dokumente. Veselimo se susretu s Vama!

„Oblikujmo budućnost zajedno“ - SHAPING FUTURES – projekt 2017
Autor: Administrator , 28. 6. 2017.

„ŽELIMO IĆI DALJE“; „Želimo pomoći još više“; „Želimo educirati 20 mladih učenika u 2017 god.“; „Želimo pomoći mladim ljudima da nakon škole pronađu željeni posao"; „Oblikujmo budućnost zajedno" neki su od slogana Shaping Futures projekta koji organizira ASK Akademy Schwarzkopf Professional. Projekt je humanitarnog karaktera u kojem sudjeluju VOLONTERI  iz cijelog svijeta koji imaju odlično frizersko iskustvo, talent za komunikaciju i učenje te visoki stupanj osobne motivacije, a POKLANJAJU  svoje vrijeme, znanje i iskustvo. Volonteri učenicima predaju osnovne frizerske vještine, higijenu, tehnike šišanja, tehnike bojanja, osnove bojanja, svečane frizure te friziranje i styling. Dva ključna cilja Shaping Futuresa su:

1. Educiranje učenika osnovnim i potrebnim frizerskim vještinama za buduće poslovanje.
2. Stvaranje kontakta s poslodavcima frizerskih salona za poticanje zapošljavanja nakon završetka školovanja.

Kratku priču o tome kako je naša učenica, Martina Latković, došla do Shaping Futures-a možete pročitati u nastavku.

Dinka Maričić, bivša edukatorica Schwarzkopf Professionala, sada stručna učiteljica u MIOŠU, u suradnji sa ASK Akademijom dogovara sudjelovanje u projektu te potiče naše učenice trećih razreda frizerskog smjera da se prijave na projekt. Prijavile su se tri učenice, a samo Martina Latković je izabrana od strane organizatora. Martina polazi edukaciju u trajanju od 2 tjedna u Zagrebu u Akademiji te su joj pokriveni svi troškovi putovanja, organiziran je svakodnevni ručak te sokovi i sav potreban alat i pribor za rad prilikom trajanja edukacije. Nadamo se da će Martina naučiti puno noviteta, ali i utvrditi osnove te na kraju dobiti priliku za zapošljavanje.
Sretno Martina !