Terenska nastava za kozmetičarke na otoku Krku
Autor: Administrator , 7. 6. 2023.

Terenska nastava na otok Krk kozmetičarki 2. i 3. godine obuhvatila je i poznato, i novo, i gušte. U pratnji i organizaciji nastavnica Marine Drakulić i Maje Jurčević te naše škole, dočekala nas je srdačna domaćica, gđa. Monika i njezin psić Aška, sa svim delicijama otoka Krka na svojoj plantaži smilja, lavande, lovora, kadulje i ostalog ljekovitog bilja. Upoznale smo se s čitavim procesom od nasada ljekovitog bilja, preko njegove prerade do gotovog eko proizvoda: kozmetike KuSshh, hidrolata, eteričnih ulja, likera i maslinovog ulja. Predivna je to i motivirajuća priča koja govori da kada slijedimo svoje srce, živimo raj na Zemlji. Sve to moguće je uz puno truda, rada i ljubavi gospođe Monike.
Ako vas put nanese na naš otok Krk, svakako posjetite plantažu KuSshh i isprobajte nešto od proizvoda. Dobrodošla je i sezonska pomoć u prodaji proizvoda u trgovini na Krku i Vrbniku.
Dogovorili smo daljnju suradnju škole i gospođe Monike za potrebe sirovina naše školske zadruge pri izradi prirodne kozmetike. Sirovine su ekološke i vrhunske kvalitete što se u konačnim proizvodima itekako osjeti, a prevladavaju mirisi i okusi koji njeguju kako izvana tako i iznutra.
Zahvalni na velikodušnom, edukativnom i inspirativnom gostoprimstvu radujemo se daljnjoj suradnji. Gospođi Moniki želimo da ostane i dalje tako puna života i ljubavi prema svojim biljkama i prirodi.