« Listopad 2018 »

Knjižnica

Knjižnica Mješovite industrijsko-obrtničke škole opremljena je kompletno novim namještajem, preuređena i smještena u novi prostor. U sklopu knjižnice nalazi se odvojeni prostor čitaonice sa televizorom, DVD-playerom i kompjuterima za korisnike.

Prostor knjižnice suvremen je i lijep. Knjižnica ima solidnu referentnu zbirku, velik broj lektirnih naslova, pedagoške časopise, enciklopedije, leksikone, rječnike i posjeduje stručnu literaturu za gotovo sva nastavna područja, te solidnu zbirku AV građe.

U knjižnici se redovito izvodi nastava iz pojedinih predmeta te satovi razrednog odjela, gledaju se dokumentarni filmovi, pišu zadaće i čitaju časopisi.

O KNJIŽNICI

Knjižnica naše škole djeluje za potrebe učenika i djelatnika škole. Školska knjižnica sastavni je dio škole te je izravno uključena u nastavni proces i učenje. Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na informacijama. Školska knjižnica opskrbljuje učenike vještinama za učenje kroz cijeli život, razvija njihovu maštu i osposobljava ih za život odgovornih građana.

RADNO VRIJEME  - knjižnica radi svaki dan osim vikendom, a radno vrijeme je istaknuto na vratima knjižnice.

Knjižničari: Petra Foršek i Dubravka Čanić.

PRAVILNIK O RADU KNJIŽNICE

knjižnica radi svaki dan osim vikendom

pravo korištenja usluga knjižnice, koje su besplatne, imaju svi učenici, nastavnici i stručni suradnici i ostali zaposlenici škole.

Knjižnica nudi usluge: posuđivanja knjiga i časopisa, korištenja čitaonice (čitanje knjiga, časopisa, novina, pristup internetu, korištenje računala i printera, korištenje TV-a i DVD-a, učenja korištenja raznih izvora znanja pri izradi referata i završnih radova.

- učenici imaju članske iskaznice koje su besplatne

- posuditi se mogu najviše tri knjige na rok od 15 dana

- ne posuđuje se građa iz referentne zbirke, već se čita u prostoru čitaonice               (enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi...)

- korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu i vratiti ju na vrijeme

- korisnici knjižnice imaju slobodan pristup knjigama, časopisima i računalima

- u knjižnici se može odvijati nastava

- u knjižnici treba biti radna atmosfera

- u prostoru čitaonice treba vladati red i mir.

Pretražite katalog knjižnice:

LEKTIRA NA INTERNETU

Na stranici eLektire naći ćete besplatno dostupnu zbirku od oko 300 cjelovitih djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa školske lektire. Za pristup sadržaju trebat će vam AAI@EduHR elektronički identitet ili ćete se morati registrirati.

Na stranici http://dzs.ffzg.hr možete naći zbirku knjiga na hrvatskom jeziku dostupnih online.

PITAJ KNJIŽNIČARE - ako pišeš referat ili seminar ili maturalnu radnju, a tražilice na Internetu izbacuju "0 odgovora" potraži odgovor na stranici www.knjiznica.hr/pitajte-knjiznicare/  gdje knjižničari spremno čekaju tvoje pitanje.

ZADAĆE ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Školska knjižnica je prostor:

1. u kojem učenici uče pronalaziti, obrađivati i koristiti informacije
  2. prostor za učenje i odgoj
  3. prostor za kulturnu i javnu djelatnost škole (radionice, izložbe, programi)
  4. prostor za kreativnost učenika i profesora
  5. za čitanje i posudbu knjiga i časopisa