« Kolovoz 2018 »

Kozmetičar - JMO

Kozmetičar pomaže ljudima postići i očuvati lijep izgled. Njeguje kožu te ispravlja nesavršenosti lica i tijela koje nisu u području medicine jer liječenjem kože bave se dermatolozi. Većina kozmetičara radi u kozmetičkim salonima. Mogu se zaposliti i u prodaji kozmetičkih pripravaka i parfumerijama. Njihovi poslovi obuhvaćaju njegu lica, tijela i šminkanje.

Kozmetičar je stručna osoba koja tijekom školovanja treba savladati osnove dermatologije i anatomije, imati poželjne osobine kao što su ljubaznost i uslužnost, kreativno razmišljanje, tehničke i motoričke vještine, pedantnost i preciznost te osjet dodira.

Kozmetičari rade u čistoj i sigurnoj sredini. Rizici ozljeda na radu minimalni su ukoliko se radnik pridržava propisa o higijenskoj zaštiti sebe i klijenta. Znanje o našem najvećem organu koži doprinijelo je tome da ljudi sve češće traže pomoć kozmetičara za čišćenje i njegu kože lica i tijela, uklanjanje suvišnih dlačica, problema prekomjerne težine, fizičke napetosti i celulita koje rješavaju masažom. U djelokrugu rada je i uljepšavanje šminkom koje se sve češće koristi, pogotovo za svečane prigode.

Budite i vi doktori za ljepotu - „beauty doctor“ kako nas popularno i s povjerenjem zovu ljudi u svijetu.

Nakon završene škole i polaganja majstorskog ispita možete otvoriti vlastiti obrt.

Trajanje obrazovanja: 3 godine.