Korisnik:

Financije 2016.
Financije 2015.
Financijske procedure

Mješovita industrijsko-obrtnička škola bila je organizator obilježavanja „130 godina školovanja obrtnika u Karlovcu“

Obilježavanje tako velikog i značajnog jubileja popraćeno je kroz više aktivnosti. Centralna svečanost bila je Svečana akademija održana u Zorin domu  7.6.2018. godine u 14 sati.

Zahvaljujemo svima koji su se odazvali, pogotovo  dr.sc. Vesni Hajsan Dolinar, zamjenici Župana  i mr.sc. Mireli Lekić iz Hrvatske obrtničke komore koje su nam se obratile prigodnim riječima. Hrvatska obrtnička komora uručila nam je Povelju za izniman doprinos razvoju strukovnog obrazovanja.

U programu su sudjelovali naši učenici, profesori i Prvo pjevačko društvo „Zora“ kojima se od srca zahvaljujemo na odlično odrađenom nastupu.

Dio programa obilježavanja jubileja bila je izložba plakata koji prikazuju povijesni prikaz školovanja obrtnika. Na izradi plakata sudjelovali su Tatjana Protulipac, dipl.ing.građ., Igor Cikuša, akad.slikar grafičar, Darija Žakula, dipl.ing.graf.teh. i Kristina Krajačić Hodak, mag.ing.arh.

Hrvatski školski muzej ustupio nam je izložbu „Povijest strukovnog obrazovanja u Hrvatskoj“  koja je bila postavljena u pobočnoj dvorani  Zorin doma.

Dio obilježavanja jubileja bilo je i izdavanje publikacije „130 godina školovanja obrtnika u Karlovcu“. Autori publikacije su dr.sc. Ivana Anić, Dragica Gašpar, prof., Slavica Rade, upr.pravnik i Snježana Erdeljac, dipl.ing. Za pisanje ove publikacije korištena je arhivska građa iz Gradskog arhiva, zavičajna zbirka Gradske knjižnice Ivan Goran Kovačić, stare matične knjige i drugi izvori. Fotografije su iz privatnih zbirki, a neke nam je ustupio Dinko Neskusil.

Zahvaljujemo Karlovačkoj županiji, Hrvatskoj obrtničkoj komori, Obrtničkoj komori Karlovačke županije, Hrvatskoj gospodarskoj komori u Karlovačkoj županiji, Heineken Hrvatska d.o.o. koji su svojim donacijama i sponzorstvom  pomogli u realizaciji obljetnice.

Tekst o obljetnici "130 godina školovanja obrtnika u Karlovcu" možete pročitati ovdje. Slike možete pogledati u albumu.

Hvala svima na uloženom trudu, bilo je prekrasno!

Snježana Erdeljac, dipl.ing.

objavio: Administrator   datum: 8. 6. 2018.

Pravilnici i zakoni

« Prosinac 2018 »