Državno natjecanje učenika graditeljskih i geodetskih škola RH
Autor: Administrator , 18. 4. 2016.

Učenici  Mješovite industrijsko-obrtničke škole  sudjelovali su na 21. Državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola RH.  Domaćin natjecanja bila je Srednja škola "Ivan Seljanec" u Križevcima, a sudjelovalo je 26 škola iz cijele Hrvatske.

Učenici naše škole sudjelovali su u pet disciplina:
Arhitektonske konstrukcije – Svebor Franjo  Cvitešić (mentor Nenad Pleteš, dipl.ing.arh.)
Nosive konstrukcije - građevna mehanika – Luka Petrlin (mentor Dejan Gosta, dipl.ing.građ.)
Soboslikar-ličilac – Karlo Horvatić (mentori Safet Šumar i Igor Cikuša, akad. slikar)
Keramičar-oblagač – Josip Cazin (mentor Dejan Gosta, dipl.ing.građ.)
Monter suhe gradnje – Borna Zidarić (mentor Davorka Eminović, ing.građ.)

Učenik Karlo Horvatić osvojio je 1. mjesto  u kategoriji soboslikar-ličilac. Pripremali su ga mentori  Igor Cikuša, akademski slikar grafičar, i Safet Šumar, majstor soboslikar.

Učenik Svebor Cvitešić  osvojio je 3. mjesto u kategoriji arhitektonske konstrukcije. Pripremao ga je Nenad Pleteš, dipl.ing. arhitekture.

Glavni sponzor natjecanja bio je Radnik d.o.o. koji je učenike u prva tri mjesta nagradio novčanom nagradom, a svim sudionicima poklonio radna odijela. Bila je to bila odlična promocija građevinskih zanimanja koja su vrlo tražena na tržištu rada.

Ponosni smo na sve naše učenike i čestitamo im na sjajnom uspjehu. Bravo!